Cordyceps – płyn, proszek czy może tabletka? Jaka forma zażywania jest najlepsza?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Cordyceps to bardzo chętnie stosowany suplement diety. Ma on wszechstronne zastosowanie, jest niezastąpiony w infekcjach górnych dróg oddechowych, stanach obniżenia odporności a także w wielu innych schorzeniach. Oferowany na rynku cordyceps ma różne postaci. O tym czy forma podania ma znaczenie i jaką postać produktu wybrać przeczytacie w tym wpisie.

Cordyceps – płyn do picia

Co do zasady każda forma podania, o ile zawiera tę samą ilość substancji czynnej wywołuje identyczny skutek. Tym niemniej forma płynna cordycpesu z pewnością zadziała nieco szybciej.  

Cordyceps w płynie będzie również bardzie odpowiedni dla osób mających trudności z przełykaniem, małych dzieci oraz osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. 

Dobra opcją na płynny cordyceps jest Eliksir Feniks Fohow Oral Cordyceps – jest to również doskonała propozycja dla osób szybko rozpoczynających aktywność zawodowa i jedzących śniadania poza domem. Fohow Sanbao Oral Liquid Cordyceps może być przyjmowany na czczo, więc bez problemu można go zażyć nawet przed pracą czy też podać dziecku zanim przygotujemy śniadanie.

Kapsułki z cordycepsem

Cordyceps w kapsułkach jest natomiast wygodniejszy do transportu, bo bez problemu można go wrzucić do torebki czy do torby podróżnej. dodatkowo w tej formie bardzo często spotykane jest połączenie cordycepsu z aktywnymi wyciągami z innych roślin czy też grzybów. Przykładem takiego połączenia w kapsułkach jest Fohow Linchzhi. Kapsułki powinny również wybrać te osoby, które nie lubią smaku płynnego cordycepsu.

Cordyceps w proszku

Naszym zdaniem jest to najbardziej niewygodna forma zażywania cordycepsu. Proszek łatwo się pyli, wymaga odpowiedniego przechowywania (suche, ciemne i chłodne miejsce). W celu spożycia trzeba go zmieszać z jogurtem lub płynem. Dla niektórych utrudnieniem może być również fakt, że cordyceps w proszku dodany do żywności może zmieniać jej smak.

Perły Księżniczki to kolejny doskonały produkt Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Jak przedstawiono, istnieje wiele opcji wyboru formy zażywania cordycpespu. Wybór najlepszej jest w dużej mierze kwestią indywidualną. Przed zakupem warto jednak przemyśleć, która opcja jest dla nas najwygodniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × cztery =