Jak dobrze kupić mieszkanie w Lublinie? Miniporadnik

Lublin uchodzi za szybko rozwijający się ośrodek akademicki, kulturalny i biznesowy na wschodzie Polski. Tak szerokie spektrum sprawia, że stolica Lubelszczyzny jest coraz częściej wybierana na miejsce do życia. Jak mieszka się tutaj na co dzień i które rejony miasta są najbardziej atrakcyjne pod względem mieszkalnym?

Co brać pod uwagę przy wyborze adresu?

Zakup mieszkania na własność oznacza często długoterminowe zobowiązanie finansowe w banku. To już pierwszy, a może i najważniejszy powód, aby dobrze przemyśleć lokalizację nieruchomości, również w dalszej perspektywie. Jeśli szukasz na rynku pierwotnym, weź pod uwagę dewelopera, który da ci poczcie bezpieczeństwa, a sama inwestycja ułatwi ci życie.  Mowa o takich elementach, jak:

  • relacje sąsiedzkie,
  • okolica przyjazna dzieciom (szkoły, przedszkola, place zabaw, parki, itd.),
  • wysokość opłat,
  • bliskość terenów zielonych,
  • dobra komunikacja (korki, miejsca parkingowe, komunikacja publiczna, ścieżki rowerowe, wypożyczalnie rowerów i hulajnóg),
  • infrastruktura handlowa w pobliżu,
  • bliskość placówek medycznych.

Obecnie sami deweloperzy szukają przestrzeni z potencjałem. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę hasło „mieszkania Lublin nowe”, otrzymasz dziesiątki ofert dotyczących już wzniesionych budynków lub inwestycji w trakcie realizacji, a wręcz planów.

Które dzielnice Lublina są warte uwagi?

– Do najpopularniejszych obszarów mieszkalnych miasta należą Abramowice – to względnie młoda dzielnica, która wciąż się rozwija w różnych kierunkach. Zadbano tu o tereny zielone, dzięki czemu okolica zyskuje klimat oazy spokoju i kameralnego azylu – podkreśla przedstawiciel lubelskiej firmy Orion.

Na zachodzie miasta atrakcyjnym miejscem jest Konstantynów. Znajdziesz tu imponującą infrastrukturę handlową, a koszty życia są naprawdę korzystne. Inne ciekawe dzielnice to np. Czuby czy Czechów.

Poza wyżej wymienionymi aspektami, kluczowym kryterium mieszkania jest zwykle cena. Jeśli nie stać cię na nowoczesne, eleganckie mieszkanie w centrum, nie rezygnuj z tego standardy, ale wybierz lokalizację w dalszej części miasta. Zemborzyce czy Węglin Północny są dobrze skomunikowane z centrum i równie ochoczo wybierane na inwestycje mieszkaniowe.

 https://orion.lublin.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =