Jak rozjaśnić ekran w laptopie dell? Proste sposoby

Jasność ekranu laptopa Dell można regulować na kilka sposobów, w zależności od posiadanego modelu. W przypadku większości modeli do regulacji jasności można użyć klawiszy funkcyjnych na klawiaturze. Klawisze te są zwykle oznaczone ikoną słońca. Jasność ekranu można także regulować za pomocą oprogramowania do zarządzania energią firmy Dell. W tym celu otwórz oprogramowanie do zarządzania energią firmy Dell i kliknij kartę „Wyświetlacz”. Następnie użyj suwaka, aby dostosować jasność ekranu. Jeśli korzystasz z systemu Windows 7, możesz również dostosować jasność ekranu, klikając przycisk „Start”, następnie „Panel sterowania”, potem „Wygląd i personalizacja”, a następnie „Wyświetlacz”. Następnie kliknij łącze „Zmień ustawienia ekranu”. W sekcji „Jasność” użyj suwaka, aby dostosować jasność ekranu.

Jak wyregulować jasność ekranu w laptopie dell?

Jeśli ekran laptopa Dell jest nieco niewyraźny, możesz dostosować jasność ekranu w Panelu sterowania systemu Windows.

Oto jak:

1. Otwórz Panel sterowania.

2. Pod nagłówkiem „Wygląd i personalizacja” kliknij na „Regulacja jasności ekranu”.

3. Przesuń suwak w prawo, aby ekran był jaśniejszy, lub w lewo, aby był ciemniejszy.

4. Kliknij „OK”, aby zapisać zmiany.

jak rozjaśnić ekran laptopa

Jak sprawić, by ekran laptopa dell był jaśniejszy?

Istnieje kilka sposobów na to, aby ekran laptopa Dell był jaśniejszy. Jednym ze sposobów jest regulacja jasności ekranu z poziomu systemu operacyjnego. Możesz to zrobić, wchodząc do Panelu sterowania, a następnie wybierając opcję „Wyświetlacz”. Z tego miejsca będziesz mógł dostosować jasność ekranu do poziomu, który jest dla Ciebie wygodny. Innym sposobem na zwiększenie jasności ekranu laptopa Dell jest regulacja podświetlenia. Podświetlenie sprawia, że ekran jest widoczny w warunkach słabego oświetlenia. Możesz wyregulować podświetlenie, wchodząc w ustawienia BIOS-u laptopa. Po wejściu do BIOS-u musisz znaleźć sekcję dotyczącą podświetlenia. Z tego miejsca będziesz mógł wyregulować podświetlenie do poziomu, który jest dla Ciebie wygodny. Jeśli nadal masz problemy z tym, aby ekran laptopa Dell był jaśniejszy, możesz rozważyć zakup nowego ekranu. Nowy ekran będzie miał prawdopodobnie wyższą rozdzielczość niż stary, co sprawi, że obrazy na ekranie będą ostrzejsze i bardziej żywe.

jak rozjaśnić ekran w laptopie dell

Jak zmienić jasność ekranu w laptopie dell?

Jasność ekranu w laptopie Dell można zmienić na kilka sposobów. Jednym ze sposobów jest użycie klawiszy na klawiaturze. Klawisze, których należy użyć, to klawisz Fn oraz klawisz F11 lub F12. Aby dostosować jasność ekranu, musisz przytrzymać klawisz Fn, a następnie nacisnąć klawisz F11 lub F12. Innym sposobem regulacji jasności ekranu jest oprogramowanie do zarządzania energią firmy Dell. Aby to zrobić, przejdź do panelu sterowania, a następnie kliknij opcje zasilania. Z tego miejsca będziesz mógł dostosować jasność ekranu. Jeśli nadal masz problemy z regulacją jasności ekranu, możesz skontaktować się z pomocą techniczną firmy Dell.

jak rozjaśnić obraz na laptopie

Jak zwiększyć jasność ekranu w laptopie dell?

Jasność ekranu laptopa Dell można zwiększyć na kilka sposobów, w zależności od posiadanego modelu. W przypadku większości modeli możesz po prostu nacisnąć klawisz Fn + klawisz strzałki w górę, aby zwiększyć jasność. Możesz także użyć Centrum Mobilności Windows, aby dostosować jasność. W tym celu przejdź do Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Centrum mobilności systemu Windows. Następnie użyj suwaka, aby dostosować jasność. Możesz też zmienić ustawienia jasności w opcjach zasilania. Aby to zrobić, przejdź do Start > Panel sterowania > Sprzęt i dźwięk > Opcje zasilania. Następnie kliknij w „Zmień ustawienia planu” i „Zmień zaawansowane ustawienia zasilania”. Z tego miejsca możesz dostosować jasność do sytuacji, gdy laptop działa na zasilaniu bateryjnym lub jest podłączony do prądu.

jak w laptopie rozjaśnić ekran

Jak poprawić jasność ekranu w laptopie dell?

Jasność ekranu laptopa Dell można regulować na kilka sposobów, w zależności od posiadanego modelu. W większości modeli do regulacji jasności można użyć klawiszy na klawiaturze. Zazwyczaj są to dwa klawisze, jeden do zwiększania jasności, a drugi do jej zmniejszania. Jasność możesz też zazwyczaj regulować z poziomu panelu sterowania laptopa. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, możesz zapoznać się z instrukcjami w instrukcji obsługi laptopa Dell. W niektórych przypadkach może być konieczne pobranie dodatkowego oprogramowania ze strony firmy Dell w celu regulacji jasności ekranu. Dzieje się tak zazwyczaj w przypadku starszych modeli laptopów. Oprogramowanie to można zazwyczaj znaleźć w witrynie internetowej firmy Dell. Po pobraniu i zainstalowaniu oprogramowania powinna być możliwa regulacja jasności ekranu z poziomu programu. Jeśli nadal masz problemy z regulacją jasności ekranu w laptopie Dell, możesz skontaktować się z działem obsługi klienta firmy Dell w celu uzyskania pomocy.

rozjaśnienie ekranu

Jeden komentarz do “Jak rozjaśnić ekran w laptopie dell? Proste sposoby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − 6 =