Jakie zalety mają profile PCV?

Profile PCV mają dużą odporność na promieniowania UV czy uszkodzenia. Oknom z tego nie jest straszna także korozja. Cechuje je długa żywotność i użyteczność. Poznaj ich zastosowanie, cechy oraz zalety.

Przy wyborze stolarki okiennej wybieramy zwykle między drewnem, aluminium i PCV. Wybór okien do domu może być trudną decyzją – wiele zależy od Twoich preferencji, budżetu i potrzeb. Poniżej wyjaśniamy, jakie plusy mają okna plastikowe.

Profile PCV – zalety

Profile PCV, czyli profile wykonane z polichlorku winylu, stały się fundamentem współczesnej budowy i remontu. PCV jest jednym z najczęściej stosowanych polimerów termoplastycznych.

Są doskonałą one alternatywą dla tradycyjnych materiałów, takich jak drewno czy metal. Okna PCV to również numerem jeden pod względem efektywności energetycznej. Mają duży potencjał w zakresie oszczędności energii – głównie w domach pasywnych i budowanych zgodnie z zasadami smart. Uzyskują najwyższe oceny w porównaniu z oknami drewnianymi lub aluminiowymi. Poza tym ich wartości izolacyjne są lepsze. Dzięki nim można też obniżyć koszty ogrzewania oraz energii.

Okna PCV są łatwe w konserwacji i pielęgnacji. Do ich mycia wystarczy płyn oraz delikatna ściereczka wykonana z mikrofibry. Z kolei na przykład okna drewniane wymagają laserowania co dwa lata i malowania co kilka lat. Nowoczesny i wysokiej jakości granulat PVC okazuje się wysoko odporny na warunki pogodowe czy na wpływ światła.

W przeciwieństwie do niektórych materiałów budowlanych, PCV można w pełni recyklingować, co wpisuje się w obecne trendy ekologiczne i zrównoważony rozwój.

Profile plastikowe – producent

Deceuninck, będący jednym z czołowych producentów profili plastikowych, znacznie przyczynił się do wzrostu ich popularności. Firma ta oferuje produkty wysokiej jakości, które zdobyły uznanie na całym świecie.

Powyższe zalety, razem z renomą firmy Deceuninck jako niezawodnego producenta profili plastikowych, powinny zachęcić potencjalnych klientów do wyboru tej właśnie opcji materiałowej w swoich projektach budowlanych i remontowych.

Firma Deceuninck, uznawana za jednego z liderów w branży produkcji profili z PCV, z dumą podkreśla swoje zaangażowanie w proces recyklingu, starając się zminimalizować swój ślad węglowy i przyczyniać się do ochrony środowiska.

Poza świetnymi parametrami Deceuninck oferuje też duży wybór produktów – są one dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i w różnych stylach, co pozwala na ich dostosowanie do różnych stylistyk i preferencji klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + 20 =