Unieważnienie kredytu frankowego – czy jest możliwe?

Coraz więcej frankowiczów przekonuje się o tym, że unieważnienie kredytu frankowego jest możliwe. Wszystko zależy oczywiście od tego, jak wygląda umowa kredytowa CHF. Od czego jeszcze zależy powodzenie w sprawach związanych z kredytami frankowymi? Przedstawiamy najważniejsze informacje dla frankowiczów.

Unieważnienie kredytu CHF – pierwsze kroki

Osoby zainteresowane unieważnieniem kredytu frankowego powinny w pierwszej kolejności dowiedzieć się, czy w umowie kredytowej znajdują się klauzule abuzywne. Ogólnie rzecz ujmując, chodzi o zapisy, które są nieuczciwe.

W jaki sposób sprawdzić umowę pod kątem obecności nieuczciwych klauzul? Konieczna jest oczywiście pomoc prawnika, a konkretnie kancelarii frankowej, która specjalizuje się w sprawach kredytów CHF. Profesjonalna kancelaria zazwyczaj oferuje taką wstępną analizę umowy bezpłatnie.

Analiza frankowej umowy kredytowej i co dalej?

Obecność wspomnianych wyżej klauzul abuzywnych nie jest oczywiście wystarczająca do tego, aby unieważnić kredyt frankowy. Konieczne jest przemyślane, zgodne z procedurami działanie. W praktyce wygląda to tak, że po przeanalizowaniu umowy prawnicy składają reklamację w odpowiednim banku. Jeśli efekt będzie odwrotny do zamierzonego, składany jest pozew.

Kolejnym krokiem jest oczywiście sprawa w sądzie. Zarówno na tym etapie, jak i na etapach poprzedzających sprawę, kluczowe znaczenie mają kompetencje i doświadczenie zespołu prawników, które przekładają się na skuteczność ich działania.

Unieważnienie kredytu frankowego z profesjonalną kancelarią

To bardzo ważne, aby świadomie wybrać kancelarię prawną, która zajmie się sprawą unieważnienia Twojego kredytu frankowego. Decyzję pomogą podjąć Ci informacje, jakie rozważana kancelaria prezentuje na swojej stronie internetowej.

Warto dowiedzieć się, jaki poziom skuteczności osiąga wybrana kancelaria. Innym ważnym kryterium wyboru prawników do sprawy frankowej jest ich wiedza na temat kredytów CHF udzielanych przez wiele różnych banków. Zdobądź wszystkie niezbędne informacje przed podjęciem decyzji i zwiększ swoje szansę na wygranie sprawy. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 − 3 =