Uszczelki do kabin prysznicowych, jak dobrać i ile kosztują?

Użytkownicy kabin prysznicowych doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak irytujące jest wdepnięcie w kałużę wody, która znajduje się przed zamkniętą kabiną. Taki przeciekający prysznic zazwyczaj oznacza, że uszczelki – pod wpływem normalnej eksploatacji uległy uszkodzeniu, zaczęły się odklejać i w rezultacie nie spełniają już dobrze swojej funkcji. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat odpowiedniego ich doboru, kosztów – koniecznie zapoznaj się naszym dzisiejszym wpisem!

Ustal markę i model swojej kabiny!

Wydawać, by się mogło to absurdalne, jednak, aby dobrze dobrać uszczelki do kabiny należy znać markę oraz model posiadanej kabiny. Wiele osób stwierdzi, że minęło już tyle lat od zakupu, że nie są w stanie ustalić tych informacji. Jest to nagminny problem, co z pewnością potwierdzą osoby, które na co dzień zajmują się sprzedażą części zamiennych do kabin.

Jeśli kupiona kabina pochodzi z marketu, jej producent jest nieznany, może być ogromny problem z tym, aby dobrać do niej uszczelki. Kabiny “no name” zazwyczaj nie kosztują dużo, nawet połowę mniej od tych markowych, jednak producenci ich często nie prowadzą sprzedaży części zamiennych.

W takim przypadku ciężko jest dopasować uszczelkę pochodzącą od innego modelu. Poszczególne modele uszczelek https://www.lazienkiabc.pl/Uszczelki-i-listwy-magnetyczne-c667, nawet jeśli mają tę samą grubość czy długość, różnić się mogą między sobą detalami. Właśnie ze względu na detale może okazać się, że identycznie wyglądająca uszczelka nie będzie pasowała do kabiny.

uszczelka do kabin

Dobór uszczelek w markowych kabinach

Inaczej sprawa wygląda, jeśli kabina do której szukamy nowych uszczelek, pochodzi od znanego producenta. Nawet jeśli właściciel jej, nie jest w stanie samodzielnie ustalić modelu czy marki, może poznać je po numerach lub wręcz nazwach, które znajdują się na ogół na wewnętrznej stronie szyb.

Często producent umieszcza także swoje logo po zewnętrznej stronie szyby lub profilu. Ustalenie producenta nie jest skomplikowane, trudnością okazać się może ustalenie modelu. Jednak już sam producent, kształt kabiny są ważnymi wskazówkami, które zawężają obszar poszukiwań. Jeśli samodzielnie nie jesteśmy w stanie ustalić modelu, serii, z której kabina pochodzi można wysłać zdjęcie tej, której posiadamy do producenta lub branżowego sklepu – jest to najlepszy sposób.

Ile kosztuje nowa uszczelka do kabiny prysznicowej?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena za uszczelkę prysznicową zależna jest od producenta, serii, a także i kształtu samej kabiny. Można uogólnić, że jest to koszt od 20 – 100 zł. Ważny jest też rodzaj uszczelki. Cena jest inna w przypadku uszczelek górnych, dolnych czy magnetycznych. Z całą pewnością jednak, bardziej opłacalna jest wymiana ich niż zakup nowej kabiny czy problem z przeciekającym prysznicem.

Warto zdać sobie sprawę także z tego, że nawet uszczelki markowe trzeba jest odpowiednio przyciąć. Zadanie to nie jest trudne i praktycznie każdy sobie z nim poradzi, tak samo jak i z montażem części zamiennej.

Jeden komentarz do “Uszczelki do kabin prysznicowych, jak dobrać i ile kosztują?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 1 =