Wypożyczenie samochodu na minuty – czy zawsze się opłaca?

Błyskawiczne wypożyczenie samochodu bez zbędnych formalności? To możliwe, a w dodatku coraz bardziej popularne w Europie i w Polsce. Z usług car sharingu korzystają osoby, które potrzebują pojazdu do załatwienia swoich sprawunków, jak i turyści, którzy szukają sposobu na komfortowe zwiedzanie. Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji mobilnej, aby podróżować taniej, szybciej i bezpieczniej. Czy wypożyczenie samochodu na minuty lub godziny zawsze się opłaca?

Czym jest car sharing? Najważniejsze informacje

To całkiem nowa praktyka polegająca na wynajęciu pojazdu z dostępnej floty operatora na wybrany okres, zależnie od potrzeb wynajmującego. W rzeczywistości auto można wynająć w systemie krótko- długoterminowym. W ramach najmu krótkoterminowego możliwe jest wypożyczenie samochodu na:

  • minuty;
  • godziny;
  • dni.

Jak dokładnie działa ten mechanizm? Wybrana wypożyczalnia, taka jak np. Panek CS, udostępnia w specjalnej aplikacji swoją flotę pojazdów stojących w różnych częściach miasta. Za pomocą elektronicznej mapy można dokonać rezerwacji konkretnego modelu auta, które znajduje się w pobliżu. Od tego momentu wynajmujący ma ok. 10 minut na dotarcie na miejsce i otwarcie pojazdu – dokonuje tego również za pośrednictwem aplikacji. Po zakończonym kursie wystarczy, że zostawisz auto w dowolnym punkcie w obszarze wskazanym przez wypożyczalnię.

Wynajem auta na minuty – kiedy warto skorzystać?

Koszt wypożyczenia samochodu w tym systemie zależy od dwóch czynników:

  • dokładnego czasu korzystania z auta;
  • przebytej odległości.

Usługa car sharingu dostępna póki co w większych miastach Polski, w których posiadanie własnego samochodu nie zawsze się opłaca. Kiedy na co dzień siadasz za kierownicą raczej rzadko na rzecz komunikacji miejskiej, inwestycja w pojazd na własność może okazać się zbyteczna.

Jeśli okazyjnie będziesz potrzebować większej mobilności, wypożyczenie samochodu w systemie car sharing w zupełności wystarczy. Stawki są korzystne, a komfort, również psychiczny, nie do przecenienia. Jako wynajmujący nie musisz martwić się o stan techniczny pojazdu czy paliwo. O jakość i bezpieczeństwo troszczy się wówczas właściciel floty.

https://panekcs.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =